Free Mc's - Ju lumte goja (Official Video 4K)

Instagram: arkivashqip
Facebook: ArkivaShqip
Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Orkestrimi: Bledi Telha
Klarinetë: Bardhi Naka
Video: Cinefocus GT
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/ju-lumte-goja-single/1514655423?ls=1
Spotify: open.spotify.com/album/3if5Hz9lBJ7L2QS6GU3OS0
Deezer: www.deezer.com/en/album/149789762

Teksti:
Genti (refren):
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t' gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Këngët edhe vallet nëpër shekuj mbetën,
të largojnë hallet e të na shtojnë jetën!
Kush e bëri këngën i bekuar qoftë,
e kush këndoi, zemra i këndoftë!
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Historinë e shkruan këngët,
me këngë djepi u rrita,
se në këngë i kemi rrënjët,
aty ku jeton tradita.
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Se na çelet zemra si çel trëndafili,
e ta marrim këngën ku ia thotë bilbili.
Malet të gjëmojnë, fushat e livadhet,
e ta hedhim vallen ku lozin sorkadhet.
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
Këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Ashtu si mjalti në hoje,
janë vallet edhe këngët,
kush këndon i lumtë goja,
kush kërcen i lumshin këmbët!
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!

Commenti

 1. Bezat Hoxha

  Bezat Hoxha2 giorni fa

  Bravo

 2. Kledis Vaja

  Kledis Vaja2 giorni fa

  😍😍😍😍😍

 3. Skerdi Se

  Skerdi Se3 giorni fa

  Zjarr fjeri si gjithmon respekte pr kta bosa

 4. Aulona Murataj

  Aulona Murataj3 giorni fa

  E ju lumtë goja,e rrofshi sa malet. Juve na kënaqni,e na hiqni hallet.👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 5. Mozi Kucove

  Mozi Kucove3 giorni fa

  Bravo bukur 😀

 6. Sandri Azizaj

  Sandri Azizaj3 giorni fa

  Super keng bravo free mc

 7. stone-st official

  stone-st official3 giorni fa

  Ti u këtë Zoti mirë na kënaq shpirti

 8. Sjj Jsie

  Sjj Jsie3 giorni fa

  👏👏👏👏👏👏

 9. Nertila Prifti

  Nertila Prifti3 giorni fa

  Bravoo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 10. Xhezo Eml

  Xhezo Eml3 giorni fa

  Bravo sukse ne kenge e tjera

 11. Toni Suli

  Toni Suli3 giorni fa

  Pershenetje

 12. irisa S . H

  irisa S . H3 giorni fa

  Eshte super kenge dhe eshte e vertet kenga cfare do kenge te qetsine shpirtin edhe te largon nga hallet ato pak min urime

 13. Rafaela A19

  Rafaela A193 giorni fa

  Ku eshte bere videoklipi??

 14. Zyra Shira

  Zyra Shira4 giorni fa

  Ju kendofte zemra

 15. Orgito Cela

  Orgito Cela4 giorni fa

  Ju kendofte Zemra keshtu vazhdoni jeni te pazevendesueshem 😍😍😍😘

 16. Miranda Kopaci

  Miranda Kopaci4 giorni fa

  shum e bkr

 17. Ilir Hilaj

  Ilir Hilaj4 giorni fa

  Bravo çuna jeni më të mirë.💙💜♥️💖💗

 18. Elios Roci

  Elios Roci4 giorni fa

  Bravooooooooooooooo

 19. Eri Mana

  Eri Mana4 giorni fa

  suksese cuna

 20. Aulona Sqillo

  Aulona Sqillo4 giorni fa

  Gjithmon yje çunat tanë fierakë

 21. Aulona Sqillo

  Aulona Sqillo4 giorni fa

  Eh ju lumshit zemrat e rofshit sa malet

 22. Lulzim Maksuti

  Lulzim Maksuti4 giorni fa

  👍

 23. Arsonel Kreku

  Arsonel Kreku4 giorni fa

  Rikthimi me i fuqishem, edhe gbani dhe 2die4 u kthyen por jo me kaq buje sa free ms

 24. Jonela Halilaj

  Jonela Halilaj4 giorni fa

  Bravoooo👏🏻🥰🥰💃🕺

 25. elvi elvi

  elvi elvi4 giorni fa

  super keng suksese

 26. Ana Hamitaj

  Ana Hamitaj4 giorni fa

  Shum bukur kenga klipi po ashtu... Livadhja grecee

 27. αλεσια Μπουλλα

  αλεσια Μπουλλα4 giorni fa

  ju lumte goja juve .. shum bukur kendoni ☺☺👏👏❤

 28. Anastas Boci

  Anastas Boci5 giorni fa

  Ju lumtë goja

 29. Besmira Velika

  Besmira Velika5 giorni fa

  E JU LUMTE GOJA DHE JU QE PERSERI NA SOLLET NJE KENGE TE MREKULLUESHME BRAVO!🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🌈🌈🌈🌈

 30. Elvanqhssgj Xhelili

  Elvanqhssgj Xhelili5 giorni fa

  Ju lumte goja bravooo 👏👏👏

 31. Ardit Qypi chef

  Ardit Qypi chef5 giorni fa

  Bravo cuna

 32. Vasili Kameri

  Vasili Kameri5 giorni fa

  Bravo re Djema

 33. Albjona Kadillari

  Albjona Kadillari5 giorni fa

  Ju duam pa fund ....

 34. Krenar Sulaj

  Krenar Sulaj5 giorni fa

  Kjo keng te ndezi boten

 35. Cimi Vlore

  Cimi Vlore5 giorni fa

  Sh keng e bukur

 36. Vlora Red

  Vlora Red5 giorni fa

  😐😐

 37. Elsa Mane

  Elsa Mane5 giorni fa

  Bravoooooo🙏🙏🙏

 38. Elsa Mane

  Elsa Mane5 giorni fa

  ❤❤❤❤🙏🙏🙏🙏🙏

 39. Gerion Zhuri

  Gerion Zhuri5 giorni fa

  🙏🙏🏼🙏🏼🙏🏼

 40. Adri Pajo

  Adri Pajo5 giorni fa

  Si gjithmone jeni te mbrekullueshem. Cdo kenge e juaja te sherone zemren kur e degjone

 41. Saimir Hoxhaj

  Saimir Hoxhaj5 giorni fa

  Ju lumt goja respekte suksese

 42. Majlida Bejaj

  Majlida Bejaj5 giorni fa

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏opaaaaaaaaaaaaà

 43. Mexhite Tahiri

  Mexhite Tahiri5 giorni fa

  Uau shume bukur!

 44. Luan Seitu

  Luan Seitu5 giorni fa

  Hallall.ju.kendoft.zemra.djema.respekte

 45. Bukuroshe Kaziai

  Bukuroshe Kaziai5 giorni fa

  Pershendetje nga Livadhjaja

 46. Ada Skenderaj

  Ada Skenderaj5 giorni fa

  Bravoooo 👏👏👏 ,Jeni me te miret.

 47. Lenci Bylykbashi

  Lenci Bylykbashi5 giorni fa

  👏👏👏👏👏

 48. Εμιλιανα Αλινι

  Εμιλιανα Αλινι6 giorni fa

  Bravoooo 👏👏👏👏👏

 49. esmeraldo halimllari

  esmeraldo halimllari6 giorni fa

  Ku eshte bere video klipi...ne livadhia..?????

 50. Zeni Beshaj

  Zeni Beshaj6 giorni fa

  Jeni te pa papar

 51. Jona Manaj

  Jona Manaj6 giorni fa

  Bravo nje super kenge 🔥🔥👏👏👌👌suksese 🔥🌟🌟

 52. Amelia Silvia

  Amelia Silvia6 giorni fa

  Bravo jeni me te mire

 53. Azem Kamberaj

  Azem Kamberaj6 giorni fa

  Ju lumet goja dhe ju kendofet zemra...jeni te mbrekullushem...complimenti

 54. Mel Melisa

  Mel Melisa6 giorni fa

  E ju lumte goja 🌟⭐⭐🌟🌟

 55. gladiola myrtaj

  gladiola myrtaj6 giorni fa

  Ju lumte goja cuna

 56. Odise Papa

  Odise Papa6 giorni fa

  Urime cuna,suksese!!!!

 57. Andrea Ajasllari

  Andrea Ajasllari6 giorni fa

  Ju lumt goja na kenaqet

 58. deejay gesti

  deejay gesti6 giorni fa

  Klipi ne livadhia te piges

 59. Donika Balilaj

  Donika Balilaj6 giorni fa

  Shum e bukur bravo ju lumte goja

 60. perparim shenaj

  perparim shenaj6 giorni fa

  💥💥💥💯

 61. LOLA YMERAJ

  LOLA YMERAJ6 giorni fa

  👏👏👏👏

 62. Ermal myrtaj

  Ermal myrtaj6 giorni fa

  Shume e bukure kenga u kendofte zemra e çuna sukesese te metejshme

 63. Yzedin Behari

  Yzedin Behari6 giorni fa

  Shume bukr ju lumt goja respekt Bardhi Naka

 64. kledi kledi

  kledi kledi6 giorni fa

  Bravo cuna..ku ndodhet ky vend i klipit.shume vend i bukur.

 65. Mynevere Cela

  Mynevere Cela6 giorni fa

  Ju lumte goja 🔥🔥🔥🔥jeni flak fare

 66. Albania Ilirian

  Albania Ilirian6 giorni fa

  Rrofte kombi shqipetar nga presheva deri ne cameri . bashkim kombetar do ishte krenaria me e madhe e 10 milion shqipetarve ne keto troje.🇦🇱💪

 67. Aferdita jazaj

  Aferdita jazaj6 giorni fa

  Me kete keng persh gjithbmiqet e mi te shtrejt me fb resp

 68. Matilda shehu

  Matilda shehu6 giorni fa

  👏🏻👏🏻

 69. Manjola Braho

  Manjola Braho6 giorni fa

  Suksese

 70. Fato Veliu

  Fato Veliu6 giorni fa

  Ju lumt goja o artista qe na kenaqet me keto kenge te bukura

 71. Vasileios Kakosaios

  Vasileios Kakosaios6 giorni fa

  Livadia e bukur

 72. Frederik Henaj

  Frederik Henaj6 giorni fa

  Ju lumte goja

 73. Nevila Kapo

  Nevila Kapo7 giorni fa

  Bravo free ce

 74. nela dinoshi

  nela dinoshi7 giorni fa

  Suksese te metejshme ju uroje 🇦🇱👏👏

 75. Antoneta Kllogjri

  Antoneta Kllogjri7 giorni fa

  Ju lumte goja jeni me te miret vetem ju ndegjojm bravoooooo 👑👑👑😍😍😍

 76. Anna Epara

  Anna Epara7 giorni fa

  Bravo cuna si quhet lokali Ku keni bere klipin

 77. Lorena Thoma

  Lorena Thoma7 giorni fa

  Suksese te metejshme😊👌

 78. Dori Gockaj

  Dori Gockaj7 giorni fa

  Bravo free mc respekte per ju

 79. ARIET SEHITAJ

  ARIET SEHITAJ7 giorni fa

  Opo tundeni ju lumte goja juve

 80. gentiana agaj

  gentiana agaj7 giorni fa

  Ju lumtë goja.