“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
“Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Commenti

 1. Ruzhdi Ahmedi

  Ruzhdi Ahmedi9 ore fa

  Ngushllime Familjes :-(

 2. Vera Kurti

  Vera Kurti10 ore fa

  Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍

 3. Vera Kurti

  Vera Kurti10 ore fa

  Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥

 4. Frozen Actor

  Frozen Actor5 giorni fa

  Dont forget, Greeks helps anyone who needs help. Rest in peace to families

 5. James Adminston

  James AdminstonGiorno fa

  Greeks, turkey, serbia and more please do not forget these countries and more countries

 6. Dorothea Karapourtsidou Papazoglou

  Dorothea Karapourtsidou Papazoglou5 giorni fa

  what went wrong????

 7. Αγγελος Αγγελου

  Αγγελος Αγγελου5 giorni fa

  Bad actor!

 8. Vera Kurti

  Vera Kurti5 giorni fa

  🇦🇱 O Shqiponj Krenare Te pash qe po qaje ,,, Ti je Kombetare Ne , te vegjel fare ! 🕊 Per ty e mori vesh Bota Se , kush esht (Shqiponja) Dhe , per ne te t'jeret Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱 🕊 U ( plagose ) pak Por , do e lidhesh plagen ! Do sherohesh shpejt Se , vendi jot esht te malet ! 🕊Ne Te duam shum U merzitem te gjith ! 😭 Do ngrihesh prap Se ti je , per flutirim ! 🕊 Jemi krenar per ty Ti , e di vet ! T' gjitha i ke pa T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱 🕊 Po e mbyll o Simbol Tani , do behesh mir ! Jeta kshu esht Te len nji kujtim ! 🕊 Je te cdo njeri Dhe te cdo gjak ! Qy sot e tutje Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!

 9. Romeo Demogllava

  Romeo Demogllava5 giorni fa

  Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo

 10. Iu Iu

  Iu Iu6 giorni fa

  O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte

 11. Vera Kurti

  Vera Kurti5 giorni fa

  Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌

 12. Vera Kurti

  Vera Kurti5 giorni fa

  Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!

 13. Σπύρος1977 α

  Σπύρος1977 α6 giorni fa

  Rama Pusht

 14. sp2001

  sp20015 giorni fa

  Budalla!

 15. Σπύρος1977 α

  Σπύρος1977 α6 giorni fa

  Fuckminister Edi Rama

 16. Ena Meta

  Ena Meta6 giorni fa

  Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut

 17. liza corti

  liza corti6 giorni fa

  🙏😥

 18. ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ

  ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ6 giorni fa

  Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.

 19. Vera Kurti

  Vera Kurti6 giorni fa

  🇬🇷♥🇦🇱

 20. Malvin33 Kola

  Malvin33 Kola6 giorni fa

  Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥

 21. ledi noka

  ledi noka6 giorni fa

  lot krokodili ti qifsha ropt

 22. speranza gilaj

  speranza gilaj6 giorni fa

  Ngushellime familieve

 23. Etnik BOLETINI

  Etnik BOLETINI6 giorni fa

  Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.

 24. Tina 054

  Tina 0546 giorni fa

  Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre

 25. Djali Mire

  Djali Mire6 giorni fa

  Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...

 26. Liv. F

  Liv. F6 giorni fa

  Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !

 27. Ymer Asllani

  Ymer Asllani7 giorni fa

  Allahu me xhehnet inshalla

 28. Blerim Syla

  Blerim Syla7 giorni fa

  Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet

 29. Veselina Ivanova

  Veselina Ivanova7 giorni fa

  TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR

 30. Pulceilcane

  Pulceilcane7 giorni fa

  this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab

 31. Dd Malka

  Dd Malka7 giorni fa

  Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏

 32. PM NeuManN

  PM NeuManN7 giorni fa

  Condoglianze a tutti gli amici albanesi

 33. Toni Shehu

  Toni Shehu7 giorni fa

  Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo

 34. Unikkatil AL

  Unikkatil AL7 giorni fa

  U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon

 35. Vera Kurti

  Vera Kurti7 giorni fa

  Per nji jav u (plak) ,,,

 36. ajdjdjdbd jsueheheg

  ajdjdjdbd jsueheheg7 giorni fa

  je ma i miri Edi

 37. altin altin

  altin altin7 giorni fa

  ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane

 38. altin altin

  altin altin7 giorni fa

  po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!

 39. marlin shkalla

  marlin shkalla7 giorni fa

  zoti e bekoft shqiperin

 40. Ferdinant Bogknto

  Ferdinant Bogknto7 giorni fa

  Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam

 41. Viviane Kodra

  Viviane Kodra7 giorni fa

  N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france

 42. Viviane Kodra

  Viviane Kodra7 giorni fa

  Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France

 43. Viviane Kodra

  Viviane Kodra7 giorni fa

  Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève

 44. e gega

  e gega7 giorni fa

  Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte

 45. Vera Kurti

  Vera Kurti7 giorni fa

  Bravo 👏

 46. policani albania

  policani albania7 giorni fa

  O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100

 47. abi ern

  abi ern7 giorni fa

  Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte