Tërmeti 'Shkund Shqipërinë' - Live, 1 Dhjetor 2019

Një tërmet i fuqishëm tronditi në orët e para të mëngjesit të datës 26 Nëntor 2019, Shqipërinë.
Lëkundjet me magnitudë 6.4 në epiqendër apo intensitet 8 ballë fatkeqësisht morën disa jetë njerëzish e mbi 650 janë plagosur në Tiranë, Durrës, Fushë- Krujë e Kurbin.
Pamje të rënda, rrënoja dhe ambulanca në rrugë ishin imazhet surreale që pa sot çdo shqiptar. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin por edhe deri në Prishtinë.
Pranë epiqendrës në detin Adriatik pra në Durrës janë dhe dëmet më të mëdha. shumë banorë mbetën nën rrënojat e pallateve të shembura. disa janë nxjerrë të gjallë. të tjerë nuk ia dolën dhe operacionet e shpëtimit vazhdojnë.
Post lëkundjet vazhdojnë, gazetarët dhe kamaremanët e Top Channel ndodhen në lagjet dhe zonat ku ka më shumë dëme dhe në këtë edicion të jashtëzakonshëm lajmesh, Live 30 Nëntor 2019 ne vazhdojmë të përcjellim hap pas hapi.

Commenti

 1. doliio volay

  doliio volay8 giorni fa

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

 2. bocoy noiu

  bocoy noiu9 giorni fa

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

 3. eioshen boboi

  eioshen boboi9 giorni fa

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

 4. bodoti qwiu

  bodoti qwiu9 giorni fa

  Love the video ??

 5. bcvbb hyui

  bcvbb hyui10 giorni fa

  You're so great ??

 6. Θοδωρής Τορι

  Θοδωρής Τορι10 giorni fa

  Please

 7. Θοδωρής Τορι

  Θοδωρής Τορι10 giorni fa

  po si .

 8. Θοδωρής Τορι

  Θοδωρής Τορι10 giorni fa

  po sin

 9. Emil Beq

  Emil Beq10 giorni fa

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

 10. Emil Beq

  Emil Beq7 giorni fa

  @bcvbb hyui i ben masazhe Rames ti??

 11. bcvbb hyui

  bcvbb hyui8 giorni fa

  You're so great ??